Trening EMS - Elektrostymulator mięśni

Ćwicz bezpiecznie i efektywnie dzięki właściwie opracowanej metodzie elektrostymulacji mięśni, która pozwala szybko zbudować mięśnie i nie obciąża stawów. Trening EMS wspomaga odchudzanie, możesz więc cieszyć się smakiem ulubionych potraw bez wyrzutów sumienia.

Wyżej, szybciej, mocniej - teraz!

Na czym polega trening EMS? 

Konsola EMS, czyli urządzenie do elektrostymulacji pozwala ustawić odpowiedni program. Prąd przesyłany jest do specjalnego kombinezonu, na którym umieszczone są elektrody, poprzez które prąd bezpośrednio oddziałuje na nasze mięśnie. Stymulowane są wyłącznie mięśnie szkieletowe, nie obciążamy pozostałych tkanek mięśniowych. Trening EMS polega na stymulacji impulsami prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości.

Poprawa krążenia i elastyczności skóry

Warto połączyć trening siłowy EMS całego ciała z sesjami cardio. Zapewni to odpowiednie wzmocnienie mięśni i jednocześnie przyspieszy spalanie tłuszczu oraz redukcję cellulitu.  Elektrostymulacja poprawia mikrokrążenie w mięśniach i tkankach łącznych, co poprawia elastyczność i jędrność skóry, jej równomierne napięcie, dzięki czemu unikniemy efektu “pomarańczowej skórki”.

Precyzyjne działanie i wyrównywanie rozwoju mięśni

Rozmieszczone odpowiednio elektrody działają dokładnie w miejscu, gdzie skurcz mięśnia jest najmocniejszy. Oddziałują na całą grupę mięśniową, dlatego trening jest skuteczny i już po krótkim czasie widać efekty. Warto zwrócić uwagę, że zwykły trening siłowy (np. z użyciem sztangi) może nadwyrężać stawy, ponieważ zwiększamy nacisk na nie i dodatkowo je obciążamy. Kolejną zaletą EMS jest równoważenie siły mięśni – chodzi o to, że nasze mięśnie są asymetrycznie rozbudowane po obu stronach ciała. EMS wyrównuje tą asymetrię, mięśnie słabsze, mniej rozwinięte są mocniej stymulowane, natomiast te silniejsze dostają słabszy impuls. Precyzyjne rozmieszczenie elektrod pozwala działać dokładnie tam, gdzie jest to wymagane. 

  • BEZPIECZEŃSTWO
  • OSZCZĘDNOŚĆ CZASU
  • SZEROKIE ZASTOSOWANIE
  • DZIAŁANIE NA CAŁE CIAŁO

Większa masa mięśniowa to szybsze spalanie kalorii

Elektrostymulacja przyspiesza metabolizm i pomaga budować masę mięśniową, przez co łatwiej spalamy zbędny tłuszcz. Więcej komórek mięśniowych oznacza większe zapotrzebowanie na energię, więc przy odpowiednio zachowanej diecie możemy schudnąć szybciej i bezpieczniej, należy jednak pamiętać, żeby nie dopuszczać do deficytu kalorii i nie tracić na wadze w zbyt krótkim czasie.

  • NISKI PRÓG WEJŚCIA – to dobra metoda dla początkujących, ćwiczenia są łatwe technicznie i mało skomplikowane

  • BEZPOŚREDNIA STYMULACJA – precyzyjne umieszczenie elektrod pozwala działać tam, gdzie jest to pożądane i wymagane

  • SKUTECZNOŚĆ I EFEKTYWNOŚĆ – podczas treningu pobudzane jest jednocześnie dziewięć głównych grup mięśniowych, co pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów w bardzo krótkim czasie!

Przyrost włókien mięśniowych

Siłę mięśniową zawdzięczamy grubości włókien mięśniowych, natomiast wytrzymałość – ich długości. Odpowiedni trening pozwala osiągnąć równowagę między siłą i wytrzymałością, co gwarantuje najlepsze efekty. Elektrostymulacja stanowi dobre rozwiązanie, ponieważ impulsy elektryczne pobudzają włókna mięśniowe w nieregularnej kolejności, co sprawia, że cała grupa mięśniowa dostaje odpowiedni bodziec.

Wzmocnienie mięśni posturalnych 

Wzmacnianie mięśni głębokich jest szczególnie trudne, a niezwykle ważne. To właśnie mięśnie głębokie pozwalają nam zachować odpowiednią postawę i chronią nasz kręgosłup przed przeciążeniami. Elektrostymulacja pomaga stabilizować układ kostno-stawowy właśnie poprzez specjalnie opracowany program ćwiczeń skierowany na mięśnie pleców, brzucha, barków.

Czy trening EMS będzie odpowiedni dla mnie?

Metoda EMS to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają czasu na zwykłe zajęcia fitness. Jeśli potrzebujesz krótkich, ale intensywnych treningów lub ćwiczeń, które pozwolą ci szybciej osiągnąć efekty, jakich oczekujesz, to trening EMS jest właśnie dla ciebie! Osoby, które są z ciągłym biegu docenią fakt, że ćwiczenia trwają 20 minut i wystarczy skorzystać z nich 2 razy w tygodniu, aby uzyskać spodziewane wyniki.

Trening EMS pozwala szybko poprawić siłę i wytrzymałość mięśni. Wystarczą 2 treningi w tygodniu, aby już po miesiącu poczuć i zauważyć różnicę. Ćwiczenia trwają jedynie 20 minut i nie musisz się do nich specjalnie przygotowywać. Wszystko, czego potrzeba, jest już na miejscu: cały strój, ręczniki, woda. Po prostu przyjdź i ciesz się swoim treningiem!

Ograniczają cię kompleksy?

Z tej metody chętnie korzystają również osoby, które z różnych powodów czują się niepewnie na siłowni, nie mają doświadczenia w zajęciach fitness, wstydzą się ćwiczyć w grupie. Jeśli z jakichś powodów preferujesz trening indywidualny, spróbuj metody EMS i poczuj się komfortowo we własnym ciele.

Trening z obciążeniem jest dla ciebie niewskazany?

Z treningów EMS można także korzystać w sytuacji, gdy tradycyjne ćwiczenia z obciążeniem i „dźwiganie” sztangi są niewskazane (np. ze względu na stawy). Metodę EMS poleca się także, gdy problemem jest nierówna siła mięśniowa, asymetryczna budowa i siła mięśni. Wówczas z pomocą treningu EMS można tą asymetrię bezpiecznie wyrównać.